Kapsuła czasu umieszczona na wieżyczce Gimnazjum

Dziś na swoje miejsce na wieżyczce powróciła odnowiona miedziana kula, w której umieściliśmy biżuterię inspirowaną logotypem Muzeum oraz zabytkami kultury gockiej i artefaktami odkrytymi podczas badań archeologicznych osady Truso.

W kuli znalazły się także przykładowe monety znajdujące się aktualnie w obiegu, medal okolicznościowy wybity z okazji 770-lecia Elbląga, z wizerunkiem budynku Gimnazjum, strona tytułowa gazety „Dziennik Elbląski” z dn. 19.10.2017 r. oraz informacja dotycząca remontu budynku Gimnazjum.
Dziękujemy osobom, których pomysły wykorzystaliśmy przy kompletowaniu zawartości naszej „kapsuły czasu”. Amadeusz Pfeifer, Alicja Wyszyńska, Żaneta Dywicka - zapraszamy do kasy Muzeum, gdzie czekają na Was upominki – kopie pierścieni z IX/X w., odkrytych podczas badań osady Truso.