Bałtycki Festiwal Nauki

22 maja muzeum weźmie udział w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki. Tegoroczny temat naszej części imprezy to "Pieniądz i wymiana handlowa na przestrzeni wieków".

Zapraszamy na serię 4 wykładów dotyczących wymiany towaru, rodzajów pieniądza, zwyczajów handlowych w różnych epokach, ale na naszych terenach. Uczestnicy poznają zatem tajemnice Szlaku Bursztynowego, niezwykłe sposoby płatności w wikińskim emporium Truso, rozwój handlu w Hanzie, a także dzieje elbląskiej mennicy. Wykładom będzie towarzyszyło obejrzenie wystaw tematycznych, w tym również nowo otwartej wystawy o świecie Wikingów.

Impreza skierowana do grup zorganizowanych (maksymalnie 30-osobowych), wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Rezerwacje przyjmuje Agata Kosacz: a.kosacz@muzeum.elblag.pl, tel. 55 232 40 68

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi działaniami na stronie Festiwalu www.bfn.gda.pl