Historia Elbląga - światło i dźwięk

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza na plenerowy pokaz filmu holograficznego o historii miasta i regionu. Wyjątkowa inscenizacja wyświetlona zostanie na ścianie elbląskiej katedry w piątek, 7 listopada, o godz. 18.00.

Pokaz, który odbędzie się na Starym Mieście jest elementem podsumowania jubileuszu 777-lecia miasta, świętowanego w tym roku przez elblążan. Do opowiedzenia historii zaprzęgnięte zostały najnowocześniejsze technologie. Dzięki nim powstał niezwykły, dwudziestominutowy film, prezentujący przeszłość naszych okolic w trójwymiarowym, realistycznym obrazie. Wzbogacony o muzykę i grę świateł, będzie on w piątek wyjątkowo zaprezentowany w przestrzeni miejskiej. Muzealnicy zapraszają elblążan na ten plenerowy, specjalny pokaz również dlatego, że jest on także kulminacją obchodów 150-lecia muzeum miejskiego, które zajmuje się upowszechnianiem lokalnej historii. Wstęp na pokaz jest wolny.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Muzea ponad granicami”.

Projekt “Muzea ponad granicami” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013

The „Museums over the borders” project is co-financed by the European Union under Lithuania-Poland-Russia ENPI Cross-border Cooperation Programme 2007-2013