BIP Facebook YouTube Tripadvisor

Europejskie Dni Dziedzictwa trwają, przyjaciół przybywa ….

Europejskie Dni Dziedzictwa trwają, przyjaciół przybywa ….

Niezwykły efekt przyniosła Muzeum Archeologiczno-Historycznemu ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa w Elblągu.

Ciepłe słowa  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej, skierowane publicznie pod adresem naszej instytucji, natychmiast zaowocowały setkami zwiedzających. Większość gości wprost  deklarowała: „Pani Minister kazała zobaczyć”. Gremialna odpowiedź elblążan, spontaniczna reakcja i okazywane pozytywne emocje upewniły nas, że mieszkańcy Elbląga lubią nasze miasto oraz są zainteresowani jego barwną historią.

Nie zabrakło innych, ciepłych akcentów. Darczyńcom muzeum serdeczne podziękowania złożyli osobiście pan Wicemarszałek Sejmiku Jacek Protas i pani Wicewojowoda Grażyna Kluge; w otwarciu Sali Kaspra Bekiesza towarzyszył nam niezmiennie życzliwy  Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Wilk.

I jakby tego było mało, dzisiejszy poranek rozjaśnił nam  Wiceminister Kultury Piotr Żuchowski – inicjator inauguracji ogólnopolskich EDD w Elblągu. Ku naszemu zaskoczeniu przyjechał specjalnie, by podziękować pracownikom nie tylko za zaangażowanie w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, ale też za codzienną pracę na rzecz jego odzyskiwania. Oczywiście nie omieszkał obejrzeć nowych ekspozycji. Utwierdził nas w przekonaniu, że to, co robimy ma wartość i nawet w Warszawie jest wyraźnie dostrzegane. Na dowód – pisemne podziękowania dla pracowników Muzeum: Wiesławy Rynkiewicz-Domino, Małgorzaty Gizińskiej, Piotra Adamczyka, Agnieszki Sławińskiej, Stanisława Czuby, Andrzeja Szwemińskiego i Przemysława Wiśniewskiego. Było kameralnie, serdecznie; po prostu … przyjacielsko.

Europejskie Dni Dziedzictwa trwają nadal, zatem wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli muzealnych ekspozycji i filmu holograficznego oraz tych, którzy widzieli i czują niedosyt, serdecznie zapraszamy 26 września, w sobotę, od godz. 9 do 16 na piknik turystyczno-historyczny. Będziemy świętować obchody Światowego Dnia Turystyki i kończyć obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.