Poprzednie
Następne

Wykaz skrzyń

Skrzynie

Czy wiesz że?

... "złote jabłka" pojawiły się w Polsce za czasów Zygmunta Starego? Pomidory dotarły nad Wisłę z okolic Bari i Urbino za sprawą żony króla Zygmunta Starego, Bony Sforzy. Nazwa pomidory wzięła się od włoskiego słowa "pomo d'oro", co znaczy po włosku złote jabłko.

W ramach projektu "Skrzynia pełna tajemnic", realizowanego od 2009 r.  powstało 10 tajemniczych zestawów/skrzyń... Muzealne skrzynie dostępne sa nieodpłatnie dla nauczycieli, szkół i placówek edukacyjnych z Elblaga i okolic, ośrodków wychowawczych i wszelkich placówek czy stowarzyszeń zjamujących się pracą z dziecmi czy działających na polu szeroko pojętej edukacji..

Założeniem tego projektu jest przygotowanie uczniów do wizyty w Muzeum oraz wsparcie działań edukacyjnych w szkołach, konkretnie lekcji historii, nie tylko regionalnej. Chcemy też, aby mobilne Muzealne Skrzynie dawały mozliwość kontaktu z namiastką instytucji jaką jest Muzeum, aby umożliwić kontakt z historią, z obiektem historycznym jak najszerszemu gronu odbiorców, mających z róznych względów utrudniony dostęp do kultury.

Rezerwacji skrzyń można dokonać pisząc do nas lub telefonicznie (Piotr Adamczyk, Dział Edukacji i Promocji) tel. 55 232-72-73 wewn. 36. Tel kom.: 666 840 787 (pn-pt, w godz. 8-15).

Skrzynie wypożyczane są bezpłatnie na okres 2 tygodni, w uzasadnionych przypadkach możliwe jest wydłużenie okresu wypożyczenia do 3 tygodni.

Obie edycje projektu realizowane są ze środków pozyskanych w ramach
Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tworzeniem własnych zestawów edukacyjnych, służymy pomocą i radą w poszukwianiu wytwórców i rzemieślników. Poniżej prezentujemy wstepną listę polecanych przez nas rzemieslników, u których można poszukiwać interesujących kopii zabytków:

Koordynator i twórca projektu: Piotr Adamczyk

Powiązane pliki: